تبلیغات
مهندسی خطوط راه آهن - آیین نامه "شرح خدمات همسان مطالعات طرح‌های احداث راه‌‌آهن"

نشریه 411

شرح خدمات همسان مطالعات طرح‌های احداث راه‌‌آهن

تاریخ: 1389/01/10

درجه اهمیت: *****

با توجه به نقش مؤثر شرح خدمات در كیفیت مطالعات طرح ها و نیاز به شرح خدمات جامع و روشن برای مطالعات طرح های احداث را ه آهن، و به منظور ارتقای سطح كیفی مطالعات، شرح خدمات همسان مطالعات مراحل مختلف زیرسازی را ه آهن تدوین شده است. از کاربردهای مهم شرح خدمات مطالعات می توان به تسهیل در ارائه چک لیست فعالیتها و نیز ارائه مناسب برنامه زمان بندی و کنترل پروژه اشاره کرد که در کنار آن می تواند منجر به مستند سازی مناسب و پیگیری بهتر خروجی های طرح گردد. بعلاوه این مجموعه در تنظیم قراردادهای مطالعات مراحل مختلف طرح های احداث راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

این نشریه در چهار بخش جداگانه شامل: دستورالعمل کاربرد، شرح خدمات مرحله توجیه اولیه، شرح خدمات مرحله توجیه نهایی و شرح خدمات طراحی تفصیلی طر حهای احداث راه آهن، تدوین شده است و در برگیرنده مطالعات تقاضای بار و مسافر، مطالعات زمین شناسی، ژئوتکنیک و هیدرولوژی، بررسی های فنی و تعیین گزینه های مسیر، تعیین نیروی کشش، تعیین سودآوری مالی گزینه ها، ارزشیابی اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی گزینه ها، انتخاب گزینۀ بهینه، تصمیم گیری در مورد اجرای طرح، تحلیل و طراحی، تهیه نقشه های اجرایی، مشخصات فنی و اسناد مناقصه طرح است. این مطالعات تمام ارکان طرح راه آهن شامل ناوگان، زیرسازی و روسازی مسیر و ایستگاه ها، ساختمان ایستگا هها، پل ها، تونل ها، تقاط عها و سایر ابنیه فنی را تحت پوشش قرار می دهد.

+ دستورالعمل کاربرد،

+ شرح خدمات مطالعات توجیه اولیه طرحهای احداث راه آهن

+ شرح خدمات مطالعات توجیه نهایی طرحهای احداث راه آهن

+ شرح خدمات مطالعات طراحی تفصیلی طرحهای احداث راه آهن

+ پیوست1- شرح خدمات مطالعات طراحی تفصیلی پلهای راه آهن

+ پیوست2- شرح خدمات مطالعات طراحی تفصیلی تونلهای راه آهن

در پایان هر بخش از شرح خدمات فهرست بالا نمودار گردش کار و موارد پوشش آورده می شود. تصاویر منتخب این نشریه نماینده خوبی برای شرح کلی "نمودار کلی خدمات مطالعات طرح های احداث راه آهن" و "نمودار خدمات مطالعات طراحی تفصیلی راه آهن" می باشند.

{ برای دریافت فایل نشریه و مشاهده تصاویر منتخب روی آنها کلیک کنید }

تا چند هفته از بخش آیین نامه های راه آهن (ایران) سه شنبه ها مطلب ارائه می گردد.


فایل: pdf  | حجم: 1.18 Mb

گروه3  | 148 صفحه
طبقه بندی: آیین نامه های راه آهن، 
ارسال توسط عبدالکریم خلعتی
صفحات جانبی
انجمن گفتگو بانک منابع فارسی بانک منابع لاتین بانک مجموعه های طلایی بانک همایشهای داخلی بانک همایشهای خارجی بانک چندرسانه ای بانک نرم افزارها بانک پیوندهای فارسی بانک پیوندهای لاتین


نظر سنجی
کدامیک از دوره های آموزشی زیر را برای شروع فعالیتهای آموزشی و دانشگاهی این پایگاه انتخاب می کنید؟


پیوند های روزانه
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مهندسی خطوط راه آهن می باشد.