تبلیغات
مهندسی خطوط راه آهن - نرم افزار"ارزیابی و طراحی روسازی راه آهن Track 3.1"
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 8 شهریور 1391

شناسنامه نرم افزار

سیستم عامل

دسته بندی

نسخه

ویندوز

نرم‌افزار طراحی خط راه‌آهن

3.1 (2007)

 

عنوان نرم افزار:

ارزیابی و طراحی روسازی راه آهن Track 3.1

انتشار دهنده:

عبالکریم خلعتی

معرفی و کاربرد:

 

این نرم افزار به منظور آنالیز و طرح روسازی بالاستی خطوط راه آهن توسط آزمایشگاه تحقیقات مهندسی ارتش ایالات متحده توسعه داده شد. Don Plotkin محقق اصلی بود. گزارش این تحقیق که نتیجه آن به ایجاد این نرم افزار انجامید در فایلهای پیوستی این مطلب ارائه شده است.

 

 

آموزش و نکات کار با نرم افزار:

مقدمه و ورود اطلاعات:

داده های ورودی به این نرم افزار شامل بار چرخ، وزن واحد ریل، ممان اینرسی ریل، فاصله تراورس ها، ممان اینرسی تراورس، مدول الاستیسیته تراورس، عمق بالاست، مدول بالاست، و مدول بستر می باشد که واحدهای آنها نیز باید در سیستم واحدهای انگلیسی وارد گردد. یکی از محدودیتهای این نرم افزار در ورود داده ها عدم توانایی آن برای واحدهای سیستم SI می باشد که برای رفع این محدودیت می توانید از تبدیل واحد دیکشنری Babylon و یا نرم افزار کم حجم تبدیل واحد که در بخش فایلهای پیوستی ارائه شده است استفاده نمایید. ضمنا ورود اطلاعات مورد نیاز در نرم افزار را می توانید از طریق چک لیستی که در صفحه اصلی نرم افزار موجود می باشد پیگیری کنید، به این طریق که اطلاعات وارد شده از رنگ قرمز به رنگ سبز تبدیل می شوند.

شرح منو ها و بخش های نرم افزار:

منوهای اصلی نرم افزار بر اساس همین داده های ورودی دسته بندی شده اند که در منوی File علاوه بر دستورات کلی از قبیل ایجاد،ذخیره، بستن و چاپ فایلها، می توانید از طریق گزینه View Full Report گزارش کلی تحلیل خط را ببینید و از طریق گزینه Compare Cases می توانید پس از ایجاد و ذخیره چند مدل فایلهای مربوط به هر کدام را جهت مقایسه آنها با یکدیگر در پنجره مربوطه به این دستور وارد کنید.

در منوی Loading بار چرخ را می توانید بر اساس اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی نرم افزار که گستره ای از واگن ها و لکوموتیوها را در بر می گیرد انتخاب کنید و یا از طریق گزینه user input .. بار مورد نظر برای چرخ را معرفی و اعمال کرد.

در منوی Rail می توانید اطلاعات مربوط به ریل و اتصال ریلها را انتخاب کنید که بانک اطلاعاتی نرم افزار در این زمینه به ارائه مقاطعی که بر اساس استانداردهای ریل ASCE و AREA و بر اساس وزن واحد ریل دسته بندی شده اند ارائه می کند و از آنجا که مشخصه وزن و ممان اینرسی ریل در محاسبات سازه روسازی خط تاثیر گذارند می توان با استفاده از جداول مقاطع ریل، برای مواردی از مقاطع که در این لیست وجود ندارد، مقطع معادلی با توجه به ارتفاع و وزن و ممان اینرسی ریل انتخاب کرد. در راهنمای کاربردی AREMA بخش Portfolio of Track Work Plans نیز می توان با توجه به جداول و اطلاعات مقاطع ریلها برای این منظور اقدام کرد. (به زودی در این پایگاه نیز جدول و اطلاعات مقاطع گسترده ای از ریلها تهیه و ارائه می گردد. این اطلاعات در طراحی سازه روسازی راه آهن به مشابه جدول اشتال برای کارهای فولادی مورد نیاز می باشند.)

در منوی Tie می توان اطلاعات مربوط به تراورسها را وارد کرد و همچنین می توان اطلاعات مربوط به زینچه و صفحه زیر ریل را نیز وارد نمود. و در منوهای Ballast و Subgrade نیز اطلاعات مربوط به بالاست و بستر وارد می شود. در این منوها، اطلاعات و زیرمنوهای متعددی مورد نیاز است که هر کدام در روند انجام محاسبات مورد نیاز می باشند.


یکی از تمهیدات مفید در منوی Subgrade، امکان ورود اطلاعات بستر از طرق مختلف می باشد که این موضوع بسیار کممک کننده می باشد. شاید تا حالا با این موضوع برای معادل کردن خصوصیات بستر به هم، مواجه شده باشید، که این بخش می تواند مفید باشد و دید مناسبی در این زمینه به شما بدهد. به عنوان مثال شما می توانید با تعیین طبقه بندی خاک، به مدول E آن طبقه در سیستم های متحد و آشتو دسترسی پیدا کنید و یا از طریق CBR، مدول Es خاک را بدست آورید و موارد متعدد دیگری که در این بانک اطلاعاتی موجود می باشد. کار تعیین تنش مجاز بستر را هم می توانید به برنامه واگذار کنید و هم اینکه مقدار عددی آن را کاربر وارد کند.


متدولوژی و روش کار نرم افزار:

موضوع مهمی که در رابطه با این نرم افزار و هر نرم افزار دیگری باید به آن توجه داشت، متدولوژی و یا روش حلی است که برای محاسبات و ارائه نتایج از آن کمک می گیرد.

در بخش فایلهای پیوستی می توانید اطلاعات بیشتری از متدولوژی این نرم افزار در مقاله ای با عنوان "A Railroad Track Structural Analysis(Track3.1Software)" ببینید.

نمونه کار با نرم افزار:

یک نمونه مثال انجام شده با این نرم افزار برای داده های مورد نظر در شکل ارائه شده است و نتایج برای ان حاصل می گردد. چهار مدل متفاوت نیز در بخش مثالهای موجود در بخش Help نرم افزار ارائه شده است.

نکات نصب:

 

فیلم راهنمای نصب و شروع کار با نرم افزار در فایلهای پیوستی این مطلب ارائه شده است.

 

مشخصات و اطلاعات سازنده:

Don Plotkin

U. S. Army Construction Engineering Research Lab

CECER-FL-P

P. O. Box 9005

Champaign, IL 61826-9005

(217) 373-6749

Fax (217) 373-7222

 

undefined

نسخه چاپی مطلب

فرمت: PDF    حجم فایل:  364 KB

undefined

گزارش آزمایشگاه تحقیقات مهندسی ارتش ایالات متحده

زبان: انگلیسی

فرمت: PDF    حجم فایل: 1.84 MB

 

فیلم راهنمای نصب و شروع کار

فرمت: WMV    حجم فایل: 810 KB

 

دانلود نرم افزار

فرمت: EXE   حجم فایل:  2.7 MB
طبقه بندی: نرم افزار های راه آهن،  طراحی و آنالیز راه آهن، 
ارسال توسط عبدالکریم خلعتی
صفحات جانبی
انجمن گفتگو بانک منابع فارسی بانک منابع لاتین بانک مجموعه های طلایی بانک همایشهای داخلی بانک همایشهای خارجی بانک چندرسانه ای بانک نرم افزارها بانک پیوندهای فارسی بانک پیوندهای لاتین


نظر سنجی
کدامیک از دوره های آموزشی زیر را برای شروع فعالیتهای آموزشی و دانشگاهی این پایگاه انتخاب می کنید؟


پیوند های روزانه
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مهندسی خطوط راه آهن می باشد.